Tomb Raider: zrób to sam!

Świątynie Angkoru – jeden z najbardziej spektakularnych przejawów kultu religijnego na tej planecie. A w mojej pop-kulturowej głowie? Pierwszy poziom czwartej części gry Tomb Raider i plan zdjęciowy filmu z Angeliną Jolie.

Takie czasy. Odwiedzając to miejsce „w realu” nie mogliśmy odmówić sobie zabawy w plan zdjęciowy kolejnego Tomb Raidera. W roli Lary Croft: Marzena Badziak.

Zanim poskaczemy po świątyniach jeszcze tylko słowo wyjaśnienia. Jeżeli po przeczytaniu powyższych zdań naprawdę nie masz zielonego pojęcia o czym będzie ten wpis to zapraszamy tutaj.

angkor-wat-tomb-raider-3Lara Croft w grach i filmach woziła się różnymi sprzętami. Od skuterów śnieżnych, przez sportowe motocykle, po motorówki. Ale chyba w żadnej odsłonie Tomb Raidera na miejsce akcji nie dotarła po przejechaniu niespełna 14.000 kilometerów rowerem.

angkor-wat-tomb-raider-2Nasz Tomb Raider jest w wersji na Ultra High Definition. Spójrzcie na te detale, na to oświetlenie! Ostatnia odsłona na konsole Playstation IV i Xbox One odpada w przedbiegach.

angkor-wat-tomb-raider-10Gdzie jest Lara?

angkor-wat-tomb-raider-9Dobra, już dobra. Nie przedłużam. Oto i jest! Tylko ci nacierający na nią wrogowie jacyś tacy człekokształtni. Miały być wilki albo dinozaury. Coś tu jest nie tak.

angkor-wat-tomb-raider-7Phi, kwadratowo jak w „jedynce”.

angkor-wat-tomb-raider-12Jednego nie przewidziałem: Lara Croft nigdy nie wchodzi do świątyni przez otwarte drzwi. Szkoda, że ja tak nie umiem. Aaaa, gdzie są jakieś kody?!

angkor-wat-tomb-raider-4Uff, są też schodki dla ostrożnych. Projektanci tego poziomu byli łaskawi.

possibilityIdziemy z duchem czasu. Nieliniowość, wolność wyboru, otwarte światy – to dziś w modzie.

angkor-wat-tomb-raider-13No nie, znowu. Czy ja już mówiłem, że kiepsko się wspinam?

angkor-wat-tomb-raider-11No właśnie: niebezpiecznie!

angkor-wat-tomb-raider-6A oto jedyna potrzebna broń w naszym Tomb Raiderze. O pistoletach z nieskończoną amunicją zapomnijcie. Jedyne co wam grozi to wszechobecna komercha i naciągactwo.

angkor-wat-tomb-raider-8Wszystko na naszym planie zdjęciowym jest jakieś takie zniszczone… Nieźle narozrabiała tutaj Angelina czternaście lat temu.

angkor-wat-tomb-raider-5Uff, to był ciężki dzień. Dotrzymać Mażnie Croft tempa na planie zdjęciowym to misja niemożliwa. „To ja sobie już tu posiedzę”.

angkor-wat-tomb-raider-1A tutaj fanfary, brawa od publiczności i napisy końcowe.

Na koniec bonus, gra Tomb Raider IV: The Last Revelation Angkor Wat Level 1. Projektanci tego poziomu nieźle pofantazjowali.

I jeszcze sceny z filmu Lara Croft: Tomb Raider (2001) z Andżeliną Dż.

9 odpowiedzi do “Tomb Raider: zrób to sam!”

    1. Niezłe jaja, nie taki duży jest ten świat. Nam w tłumie Rosjan udało się wypatrzeć, a raczej „wysłyszeć” dwie Polki. Po tym jak próbowaliśmy zagadać w naszym pięknym języku, nagle jakoś go straciły. Cóż…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.